Aktualności

Dnia 23.01.2020  profilaktyk społeczny asp. szt. Krzysztof Socha z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie spotkał się z rodzicami w Szkole Podstawowej w Fałkowie.

Na spotkaniu funkcjonariusz przedstawił cele wielkopolskiego programu "Dopalacze niszczą życie" realizowanego przez KPP w Gnieźnie w ramach projektu "Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych" oraz zaprezentował spot „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Kampania, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Ponadto asp. szt. Krzysztof Socha przekazał informacje na temat zatruć dopalaczami, środkami odurzającymi, które miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego przez osoby nieletnie.

Policjant prowadzący spotkanie powiedział również rodzicom na jakie inne zagrożenia są narażone ich pociechy. Na zakończenie apelował, aby poświęcać dzieciom jak najwięcej czasu i reagować w sytuacji, kiedy może dziać się coś złego, po to, aby uchronić dzieci i młodzież przed skutkami nieodpowiedniego zachowania.

Podczas spotkania z rodzicami asp. szt.Krzysztof Socha przedstawił czym jest "cyberprzemoc" i jakie niesie za sobą zagrożenia dla dzieci w wieku szkolnym. Omówiono między innymi zagadnienia związane z portalami społecznościowymi i treściami wiadomości przesyłanymi przez młodych ludzi na nich. Profilaktyk zwrócił uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich za konkretne czyny karalne popełniane przy użyciu Internetu. Podczas zajęć nie zabrakło również informacji na temat umiejętność rozpoznawania zagrożeń płynących z Internetu.

  • foto1
  • foto2

Kontakt


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.:  61 427 59 42
Dyrektor: +48 663 700 616
Sekretariat: +48 667 289 062

BIP logo