Aktualności

Zegar leniwie przesuwał swoje wskazówki, a jednak czas nie płynął tak jak zwykle - stanął w miejscu. Promienie słońca wyganiały ostatnie odcienie szarości poranka z małego, ciasnawego mieszkanka na ostatnim piętrze jednego z bloków. Po pomieszczeniu rozległ się cichutki szelest przesuwanych łapek. Miękkie, małe ciałko powoli przeciągnęło się, rozciągając kończyny po długiej drzemce. Kot zmierzył wzrokiem pomieszczenie, badając czy aby na pewno wszystko jest na swoim miejscu. Wskoczył żwawo na stół i z góry bacznie się rozejrzał, niczym król oglądający swoje własne królestwo. Z pomrukiem zadowolenia zeskoczył zgrabnie na cztery łapki i tanecznym krokiem podszedł do miseczki, by upewnić się czy coś się tam nie pojawiło. Niezadowolony zaczął krążyć i zaciekle miauczeć. W końcu wstała i ONA - odpowiedzialna za umieszczenie karmy na swoim miejscu. Wstawała teraz jeszcze później niż zwykle. Wszystko też  robiła  dużo wolniej i spokojniej, nigdzie się nie spieszyła bo nie wychodziła już z domu. Kot zamruczał, miała dla niego teraz dużo czasu. Gdy się najadł z gracją akrobaty wskoczył na parapet, który ostatnio stał się jego ulubionym miejscem obserwacji. Mógł kontrolować co robi ONA, patrzeć jak czyta książkę, nadrabia zaległości w serialu czy zmienia zupełnie dekoracje wnętrza, a  jednocześnie widział co dzieje się na dworze. Słońce świeciło teraz praktycznie cały czas, przez otwarte okno słychać było śpiew ptaków i czuł na futerku przyjemny, wiosenny wietrzyk. ONA też lubiła podchodzić do okna, lubiła patrzeć na rozkwitające na zewnątrz życie. Jej zakład pracy został zamknięty z powodu epidemii, jedna z wnuczek robiła zakupy, nie wychodziła bez potrzeby z domu. Wyglądanie przez okno poprawiało jej zawsze humor, żyła juz wystarczająco długo żeby wiedzieć, że świat tyle razy się kończył, a życie jednak toczy się nadal. Spokojnie czekała, aż znów nadejdzie wiosna.

kot

              ***

To prawda, świat się nie kończy. Wręcz przeciwnie, kiedy nabierzemy powietrza w płuca, poczujemy wiosnę z całą paletą barw, zapachów i doznań. Wszystko przed nami!!!

Dlatego Kochani zapraszam Was do KONKURSU  KORONASTORY

Napiszcie krótką historię o tym, co przeżywa wymyślony przez Was bohater lub co przeżywacie sami, teraz, spędzając czas w domu, mając czas na przemyślenia, chwilę refleksji nad swoim życiem, ciesząc z wolności, a jednocześnie może trochę nudząc lub narzekając na ogrom zadań do nauki. Może też trochę martwiąc się, co będzie dalej i kiedy to się skończy. Takie opowiadanie z pozytywnym zakończeniem dodającym odwagi innym. Może być z ilustracją.

Postarajcie wykazać się kreatywnością i pomysłowością.

Zasady konkursu:

- termin nadsyłania prac do 13 kwietnia 2020r., ogłoszenie wyników 27 kwietnia 2020r.

- opowiadanie napisane czcionką 12 (Times New Roman) maksymalnie na jedna stronę A4 (może być z ilustracją).

Kategorie wiekowe:

I – klasy 0 (proszę o wsparcie rodziców) :)

II – klasy I-III (pomoc rodziców w mniejszym zakresie) :)

III – IV – VIII (prace samodzielne)

- opowiadanie proszę wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- mile widziane załączone do opowiadania ilustracje bądź zdjęcia.

Pracę oceniać będzie jury w składzie: Teresa Kasprzak i Agnieszka Kamińska

Kontakt


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.:  61 427 59 42
Dyrektor: +48 663 700 616
Sekretariat: +48 667 289 062

BIP logo